obnovení funkce vlastních zubů

Celokeramická onlay

“laboratorní plomba”

Celokeramické onlaye indikujeme v případech, kdy je zub rozsáhle destruován, už není vhodným adeptem na plombu, ale ještě to není tak hrozné aby se musel zub brousit celý na korunku.

Onlay je vlastně taková přesně zhotovená plomba mimo ústa pacienta v zubní laboratoři, která nahrazuje poškozené části zubu, tím ho zpevňuje a vrací mu  přirozenou funkci i vzhled. V ústech se pouze zub patřičně napreparuje a naskenuje intraorálním skenerem. Poté jsou digitální otisky odeslány do laboratoře, kde probíhá zhotovení. Mezitím se zub uzavře dočasnou výplní.

Výhody ošetření metodou celokeramické onlaye:

 • šetrnost preparace (oproti preparaci na korunku) jako u plomby a s tím souvisejicí maximální zachování tkání vlastního zubu, 
 • Precizní laboratorně zhotovená a již vyartikulovaná náhrada 
 • mnohem delší životnost než u klasické fotokompozitní výplně a tudíž i lepší funkce
 • Dokonalý estetický výsledek oproti plombám (k nerozeznání od vlastního zubu).

Cena ošetření: 8150 Kč / 320 Eur

Celokeramická estetická korunka

 • Celokeramické korunky jsou indikovány na zuby, které jsou kazem nebo úrazem na tolik zničeny, že je už nelze obnovit nějakou konzervativnější metodou.
 • Dále jsou určené na zuby, které již nejsou živé (mají ošetřené zubní kanálky) a tudíž jsou křehké. U takových zubů je velké nebezpečí, že se zub ve funkci rozlomí a již nebude k záchraně.
 • V neposlední řadě jsou korunky určené pro zuby, které jsou již věkem opotřebované, neplní dostatečně svojí funkci (žvýkání, výška skusu, nejsou již esteticky vyhovujicí)

Celokeramické korunky zhotovujeme z bezkonkurečně nejlepších materiálů, moderně a přesně. Již žádné otiskování silikonovými hmotami, které zatýkají do krku a vyvolávají dávicí reflex. Nabroušené zuby skenujeme nejmodernějším intraorálním skenerem Sirona Primescan, který je i nejpřesnější na trhu (přesnost 5 mikronů), korunky se navrhuji podle skenů digitálně v laboratoři a následně jsou vyfrézované na speciální fréze, tudíž je zhotovení takovýchto korunek rychlejší, přesnější a výrazně estetičtější, než zhotovení konveční metalokeramické korunky. Oproti metolokeramické korunce se rovněž frézované celokeramické korunky vyznačují delší životností, odpadá riziko odštípnutí keramiky od kovového jádra metalokeramické korunky a tím odhalení tmavého kovu. V neposlední řadě je též výhodou šetrnější preparace zubu a zachování většího množství vlastních zubních tkání.

Cena celokeramické korunky: 7250 Kč (285 Eur)

Provizorní vysoce estetická korunka 950 Kč (37 Eur)

Celokeramický můstek

 • Zubní můstky jsou určeny pro pacienty, kteří již o nějaký zub přišli a vzniklou mezeru po něm z nějakého důvodu nelze nahradit zavedením implatátu.
 • Při zhotovovaní můstku se musí nabrousit okolní zuby, aby z nich vznikly nosné pilíře, dále se čelisti naskenují speciálním intraorálním skenerem a laboratoř na digitálních skenech namodeluje nové zuby, tak aby opět plnily svoji funkci, aby se jim navrátila estetika a aby se vyplnila mezera po ztraceném zubu. Díky tomuto zákroku rovněž zabráníme posunu okolních zubů do mezery po vytrženém zubu a tudíž zachováme jak správnou funkci i estetiku, tak hlavně i tímto ošetřením do budoucna zachráníme zuby v okolí mezery.
 • Vždy pokud to lze, pacientům doporučujeme náhradu ztracenchých zubů pomocí niktrokostních implantátů, jelikož zde odpadá nutnost brousit okolní (často zdravé zuby) na můstek, dále je náhrada mezery implantátem  oproti můstku (byť celokeramického) mnohem estetičtější a trvanlivější. U brošení na můstek, se může rovněž stát, že pilířové zuby bude třeba zbavit nervu, tj. ošetřit kořenové kanálky, což navyšuje jak dobu ošetření tak i finanční nákladnost.
 • Jak zubní korunky, tak i můstky zhotovujeme nejmodernějšími postupy a používáme jen ty nejkvalitnější keramiky s vysokou mechanickou odolností, přesností a s excelentími estetickými vlastnostmi a proto již naším pacientům nenabízíme zastaralou metalokeramiku, která ve všech těchto směrech výrazně zaostává za moderní celokeramikou.

Cena můstků: můstková korunka na pilířový zub 6600 Kč (265 Eur), mezičlen můstku (korunka, která přemosťuje mezeru): 7250 Kč (285 Eur)

T. G. Masaryka 21
360 01 Karlovy Vary

kv-implant@seznam.cz

+420 777 780 227 (pouze pro akutní případy)

NON-STOP Parkoviště v areálu autobusového nádraží ul. Západní 1499, Karlovy Vary
70 Kč / 3 EUR na celý den; 10 minut pěšky, 900 m od naší praxe

lze samozřejmě parkovat na městkých parkovištích přímo v centru, za hodinovou sazbu prostřednictvím parkovacích automatů či pomocí mobilní aplikace “MOJE DPKV” dostupné ke stažení zdarma pro mobilní telefony se systémem Apple i Android