Další služby

Otiskování v 21. Století = sken zubů pomocí Sirona Primescan

V naší praxi se snažíme držet krok s dobou, provádět ošetření pokud možno co nejpřesněji a nejrychleji, za použití těch nejkvalitnějších materiálů a pomocí nejmodernějších přístrojů. Jedním takovým z naších přístrojových pomocníků je intraorální skener Primescan od firmy Densply Sirona, díky kterému se výrazně snižuje doba strávená pacientem ve stomatologickém křesle. Intraoráoní skener slouží k “otiskování”zubů, měkkých tkání a implantátů pro zhotovení protetických prací. Oproti konvenčnímu otiskování do lžíce pomcí speciálních otiskovacích hmot je skenování zubů mnohonásobně přesnější.

Primescan je nejpřesnější intraorální skener na světě, jeho přesnost dosahuje neuvěřitelných 5 mikronů! A proto jsou výsledné korunky a laboratorní výplně nesmírně přesné a v drtivé většině již odpadá nutnost náhradu doupravovat v ústech. Mezi další výhody skenování patří jeho rychlost, obě čelisti se skenují pod jednu minutu. Během klasického otiskování musíte vydržet se lžící s otiskovací hmotou, která často vyvolává dávicí reflex, až 5 minut v ústech pro otisknutí pouze jedné čelisti. Skenování kromě výše zmíněných výhod také výrazně zkracuje laboratorní výrobu náhrad, jelikož ty se nyní navrhují digitálně, frézují se na speciálních strojích a tak odpadá většina manuálních kroků, které jsou zdlouhavé a rizikové na nepřesnosti.

Ošetření bez strachu v analgosedaci ENTONOX

(Rajský plyn)

Všechny námi prováděné zákroky jsou naprosto bezbolestné, prováděné v lokální anestezii. Lokální anestezie se podává injekčně v okolí plánovaného zákroku. Anestetikum přeruší přenos bolestivého vjemu od místa bolesti do mozku a takto se požadovaná oblast naprosto znecitliví a je možné přistoupit k ošetření.

Pokud je pro Vás návštěva zubaře značně stresujicí záležitostí, jsou Vám nepříjemné zvuky vrtačky, nesnášíte taktilní vjemy od nástrojů ve Vaších ústech, bojíte se vpichu stříkačky s místním anestetikem, můžeme Vám nabídnout ošetření v řízené analgosedaci. Jedná se o medikamentózně vyvolaný stav, kdy před zákrokem a během něj dýcháte směs oxidu dusného (rajský plyn) a kyslíku v poměru 50:50, což kompletné odbourá stres, pocity strachu a úzkosti, pacient během celeho zákroku pospává a na průběh ošetření si posléze nepamatuje.

Stav analgosedace je pacienty vnímán velmi příjemně a hodnocen značně pozitivně, vyjímečné nejsou ani pocity euforie. Rovněž tento medicínský plyn odstraňuje bolest a uvolňuje svaly. Při analgosedaci nedochází k bezvědomí a pacient dýchá sám, proto analgosedace představuje mnohem nižší zátěž pro organismus než u celkové anestezie a tudíž je u ní i mnohem nižší riziko komplikací. Ošetření v analgosedaci Entonox je velmi bezpečné, nežádoucí účinky jsou velmi vzácné, probuzení příjemné, bez doprovodné nevolnosti či zvracení.

Ovlivnění analgosedací trvá pouze během podávání plynu, proto již krátce po výkonu budete schopni adekvátní komunikace, účinky odeznívají rychle a za 5-10 minut po ukončení expozice jsou již zanedbatelné. Přesto doporučujeme mít s sebou doprovod na cestu domů a vyhnout se ve zbytku dne řízení vozidla a jiným aktivitám, kde je vyžadovaná zvýšená pozornost.

Dokonalé 2D a 3D RTG snímky pro diagnostiku a léčbu = Sirona Orthophos 3D SL

V naší ordinaci máme nyní k dispozici toho nejlepšího pomocníka, který je dostupný na trhu zubní zobrazovací techniky – digitální rentgen s možností zhotovení panoramatických (2D), CBCT (3D) snímků či výsečí od firmy Dentsply Sirona. Díky němu můžeme odhalit obtíže, které na běžných RTG snímcích nemusí být zjevné a tudíž včasně léčeny než dojde k většímu poškození. Dále díky možnosti ostrých 3D snímků jsme schopni precizně plánovat terapii pro co nejméně invazivní, mikrochirurgicky přesně provedené a v neposlední řádě nebolestivé zákroky.

Bezkonkurenční ostrost a přesnost snímků je nicméně dostažená velmi nízkou radiační zátěží, což staví tento přístroj na špici mezi konkurencí.

T. G. Masaryka 21
360 01 Karlovy Vary

kv-implant@seznam.cz

+420 777 780 227 (pouze pro akutní případy)

NON-STOP Parkoviště v areálu autobusového nádraží ul. Západní 1499, Karlovy Vary
70 Kč / 3 EUR na celý den; 10 minut pěšky, 900 m od naší praxe

lze samozřejmě parkovat na městkých parkovištích přímo v centru, za hodinovou sazbu prostřednictvím parkovacích automatů či pomocí mobilní aplikace “MOJE DPKV” dostupné ke stažení zdarma pro mobilní telefony se systémem Apple i Android