náhrada zubu

Atraumatické extrakce zubů včetně přípravy k náhradě zubním implantátem

 • Pokud je již Váš zub nenávratně poškozen a nezbývá nic jiného než ho extrahovat, je dobré toto učinit s co největší šetrností aby nedošlo k poškození okolních zubů. Zároveň je nutné zachovat maximum kosti a dásně, spolu s dokonalým vyčištěním lůžka, odstraněním infekčních ložisek a hlavně s dobrým plánem jak vzniklou mezeru v chrupu nahradit.
 • Pokud se rozhodnete pro náhradu zubu implantátem je rovněž nutné k tomu prázdné lůžko po vytrženém zubu připravit a zaplnit aby nedošlo k jeho kolapsu a ztrátě vitálních tkání.
 • Pro tyto případy používáme speciální přístroj PRF DUO Quattro, jež dokaže z Vaší vlastní žilní krve vychytat hojivé buňky a látky, které potom smícháme s nejkvalitnějším dostupným umělým kostním materiálem Bio Oss od Švýcarské firmy Geistlich a vložíme do rány po zubu.
 • Díky této technologii nejen že výrazně zachováme objem kosti a měkkých tkání, který je nutný pro správné a rychlé zavedení implantátu bez složitých, na přihojení rizikovějších a výrazně nákladnějších operačních postupů, kdy se “doplňuje kost”, ale rovněž tímto výkonem výrazně zkracujeme regenerační období, akcelerujeme hojení a snižujeme poextrakční bolesti na únosné minimum.

Cena:  od 5500 Kč / od 220 Eur

Náhrada ztracených zubů implantáty

 • Vyplnění mezery v zubní řadě implantátem je nejmodernější ošetření, které dnešní stomatologie nabízí.
 • Zubní implantát se vlastně skládá ze šroubu nejčastěji titanové slitiny, který je biokompatibilní a který se zavede do kosti místo kořene zubu (fixtura), dále z protetické zubní korunky (suprakonstrukce) a ze speciálního spojovacího mezičlánku, kterým se přichycuje suprakonstrukce k fixtuře = abutment.
 • Povrch fixtury má závity a speciální úpravu, díky níž během vhojování okolní kost vrůstá do malých nerovnosti na povrchu impantátu a tím je zajištěné pevné spojení s kostí. Různí výrobci mají různě nastavenou kvalitu strojního zpracování povrchů, různě kvalitní použité materiály, ale i různou přesnost a taky design svých výrobků, který výrazně ovlivňuje jak životnost implantátu, tak i rychlost a atraumatičnost zavedení implantátu a s tím i související rekonvalescenci. V podstatě by se to dalo přirovnat k autům: Kia i Mercedes Vás budou přesouvat z bodu A do bodu B, ale s různým komfortem, kvalitou a s různou výdrží.
 • Na našem pracovišti používáme pouze vysoce kvalitní prémiové implantáty značky Nobel Biocare (Švédsko/USA) a implantáty od firmy Astra Tech (Německo).
 • Plné vhojení implantátů do vlastní kosti nastává po 6 měsících od zákroku. V některých případech se implantát vhojí dříve, někdy (např. Při některých velmi náročných augmentačních technikách) i o trochu déle (až 9 měsíců).
 • Poté co se implantát zcela vhojí, se může přejít k jeho osazení definitivní, nejčastěji celokeramickou, korunkou. Během vhojování lze v určitých případech implantát osadit pryskyřičnou korunkou dočasnou, tak aby se vyhovělo estetickým požadavkům a zároveň aby nedošlo k narušení hojení implantátu.
 • Výhodou ošetření implantátem místo osazení můstkem je jednak vyšší finální estetický dojem z práce, dále, že oproti vyplnění mezer můstkem není nutno obrušovat velké množství vlastních zubních tkání na okolních zubech a tím velice často snižovat jejich životnost.
 • Úspěšnost ošetření implantáty je velmi vysoká, v průměru přes 98%.
 • Rovněž je toto ošetření vhodné pro většinu pacientů, limitem jsou pouze některá velmi závažná onemocnění, relativním limitem je velmi špatná hygiena.

Implantát včetně definitivní celokeramické korunky: 25500 Kč /1000 eur (implantát 16300 Kc / 640 eur + celokemická kournka 9200 Kc / 360 Eur)

Provizorní  vysoce estetická korunka na implantát (po dobu hojení) 5000 Kč / 200 Eur

 • Nejdříve se hradí samotné zavedení “šroubu” (fixtury) do kosti. Po vhojení se fixtura a okolní zuby naskenují a skeny se pošlou do laboratoře, kde se zhotoví finální korunka a ta se posléze připevní na fixturu. Až po odevzdání definitivní korunky pacient uhradí zbytek výkonu.
 • Na námi zavedené implantáty poskytujeme plnou garanci vhojení, to znamená, že pokud se implantát nevhojí, tak Vám vrátíme peníze, nebo na naše náklady zavedeme implantát nový.

Náhrada vícero ztracených zubů pomocí fixního můstku neseného implantáty

 • Pokud již nemůžete dále nosit objemné snímací protézy, přes které máte omezené chuťové vjemy, špatně se Vám mluví, pokud již v ústech nechcete dále trpět protézy, které padají, nebaví Vás si je pořád lepit a bát se, že Vám při nejméně vhodném okamžiku vypadnou? Nechcete brousit vetší množsví Vaších zubů a řesit vetší mezery v chrupu obrovskými mosty, na které se musí nabrousit vetšina Vaších jinak zdravých zubů? Nebo prostě chcete něco komfortnějšího a přirozenějšího? Pak je pro Vás určené ošetření vícero implantáty a na nich fixně ukotvený můstek.
 • Cena je individuální dle počtu implantátů a členu můstku.

Orientační ceny za komponenty:

fixtura: od 16300 Kč / 660 Eur;  Implantátová korunka vč. abutmentu: od 9200 Kč / 360 Eur; Můstková celokeram. korunka (mezičlen): 7250 Kč / 285 Eur

Doplnění chybějicí kosti pro správnou funkci implantátů

 • Občas se stane, že následkem předchozího úrazu, nešetrné extrakce zubu, velké infekce předcházejicí extrakci, či následkem dlouhého nošení snímacích protéz, nebo chození bez zubů dochází k ubytku kosti a následná výchozí situace není příznivá pro jednoduché zavedení implantátu.
 • Pro tyto případy nabízíme doplnění (augmentace) měkkých a tvrdých tkání (dáseň a kost), abychom docílili příznivých podmínek jak pro zavedení implantátu, tak i pro jeho dlouhodobou funkci.

Ceny jsou bohužel velmi individuální, záleží na množství a typu použitého materiálu a na augmentační technice. Orientační rozsah je cca 2000 až 25000 Kč (80 – 1000 Eur) za rozsáhlejší augmentaci.

 • Veškteré zákroky provádíme v lokální anestezii, kdy pacient neprožívá žádné traumatizujicí vjemy, nicméně můžeme docílit vyššího komfortu během ošetření díky analgosedaci, kdy pacient po dobu celého zákroku inhaluje Entonox, což je medicínský plyn složený z rajského plynu a kyslíku. Tato kombinace uklidní pacienta a zaručí, že zákrok bude naprosto snesitelný a bezbolestný.

T. G. Masaryka 21
360 01 Karlovy Vary

kv-implant@seznam.cz

+420 777 780 227 (pouze pro akutní případy)

NON-STOP Parkoviště v areálu autobusového nádraží ul. Západní 1499, Karlovy Vary
70 Kč / 3 EUR na celý den; 10 minut pěšky, 900 m od naší praxe

lze samozřejmě parkovat na městkých parkovištích přímo v centru, za hodinovou sazbu prostřednictvím parkovacích automatů či pomocí mobilní aplikace “MOJE DPKV” dostupné ke stažení zdarma pro mobilní telefony se systémem Apple i Android