Rehabilitace bezzubých čelistí

Nesnímatelné (fixní) náhrady nesené zubními implantáty

Pokud jste pacient, který již přišel o všechny zuby v jedné či v obou čelistech, nebo prognóza Vaších zubů je z dlouhodobého hlediska nepříznivá, ale vy nechcete skončit na “klapačkách”, na naší klinice Vám pomůžeme i s řešením této situace.

Nevýhody totálních snímacích protéz:

 • výrazně snižují životní komfort, 
 • špatně se na ně zvyká,
 • Pacienti mívají ztížené mluvení, 
 • díky objemným konstrukcím zasahujicím přes patro máte snížené vnímání chutí,
 • popř. U vás dokonce vyvolávají dávivý reflex 
 • nedrží v ústech a často se musí lepit
 • žvýkání je boj
 • nedostačujicí estetika  
 • rovněž je dobré vědět, že přenos žvýkacích tlaků přes snímací náhrady na sliznici a přes sliznici na kost není fyziologické a tudíž pod protézami dochází k urychlené ztrátě kosti, takže protézy po čase už nemají za co držet, jelikož kost, která poskytovala retenci je přestavěná = protéza nedrží a plave. V takovýchto atrofických čelistech je rovněž velmi obtížné zhotovit fixní řešení nesené implantáty a často toho nelze docílit bez velmi složitých a nákladných augmentačních technik.

Pro pacienty, kteří se nesmíří s kompromisy snímacích protéz, zhotovujeme fixní řešení nesené implantáty. Toto opět patří k velmi žádanému a modernímu ošetření. Dle pacientovo zdravotního stavu, požadavků a možností zhotovujeme speciální můstky, které se pevně přišroubují na fixtury v kosti. Obvykle se volí počet zavedených “šroubů” od 4 do 6, občas 8, pokud to situace umožňuje. A na ty se následně zhotoví pevný můstek o 10, 12 či 14 zubech.

Používáme opět systém značky Nobel Biocare a to včetně veškterých komponentů, které jsou originální a tutíž té nejvyšší jakosti. Firma Nobel Biocare společně s profesorem Malo jako první na světě vyvinula koncept ALL-ON-4 (což volně přeloženo znamená ,,celá čelist na 4 implantátech”) a tento systém ještě nebyl zatím žádným jiným výrobcem překonán.

Samozřejmě zde platí pravidlo selského rozumu, že více šroubů nesoucích zuby pro celou čelist, dávají větší jistotu delší životnosti celé práce. Ovšem vždy velmi záleží na individuálních možnostech pacienta jak zdravotních, tak finančních.

Cena kompletní rehabilitace jedné bezzubé čelisti systémem

ALL-ON-4: 132.500 Kč/ 5300 Eur

ALL-ON-5: 155.000 Kč/6200 Eur

ALL-ON-6: 180.000 Kč/7200 Eur

Podmíněně snímatelné fixní náhrady nesené implantáty

 • Na implantáty se dá přichytit i podmíněně snímací protéza, kdy jí takto zajistíme vyšší stabilitu. Výhodou podmíněně snímatelné protézy kotvené imoplantáty je jeji výrazně nižší cenová nákladnost oproti fixnímu řešení, minimálně invazivní zákrok, dále mnohem snadnější hygiena a údržba. Rovněž nesmíme opomenout výrazně delší životnost a pevnost spojení, než u konvenční snímací totální protézy.
 • Na naší klinice zhotovujeme podmíněně snímatelné náhrady pomocí systému Locator R-Tx od renomé firmy Nobel Biocare
 • Do bezzubé čelisti se zavedou dvě fixtury (šrouby) v úrovni špičáků, po vhojení se k těmto implantátům přišroubují 2 válcovité retenční prvky, na které se snadno nacvakne protéza = podmíněně snímací. Taková protéza drží velmi pevně, k protéze jsou dodávany speciální gumičky, kterými se dá upravovat síla retence k implantátům.
 • Bohužel kvůli zcela odlišné kvalitě kosti v horní a dolní čelisti, toto ošetření je určené pouze pro čelist dolní. Pro horní čelist doporučujeme zcela fixní řešení pomocí systému All-on-4.
 • Toto řešení je vhodné zejména pro starší pacienty.

Cena ošetření 2 implantáty systému Locatory R-Tx vč. suprakonstrukce: 66 300 Kč/ 2600 Eur

T. G. Masaryka 21
360 01 Karlovy Vary

kv-implant@seznam.cz

+420 777 780 227 (pouze pro akutní případy)

NON-STOP Parkoviště v areálu autobusového nádraží ul. Západní 1499, Karlovy Vary
70 Kč / 3 EUR na celý den; 10 minut pěšky, 900 m od naší praxe

lze samozřejmě parkovat na městkých parkovištích přímo v centru, za hodinovou sazbu prostřednictvím parkovacích automatů či pomocí mobilní aplikace “MOJE DPKV” dostupné ke stažení zdarma pro mobilní telefony se systémem Apple i Android